Dekoracje na Boże Narodzenie zrób wspólnie z dzieckiem!

Dekoracje na Boże Narodzenie

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Chciałabyś w tym roku zrobić coś własnoręcznie i zaskoczyć bliskich? A może Twoje dziecko właśnie poszło do przedszkola i już najwyższy czas, żeby wspólnie zrobić ozdobę choinkową? Jeśli brakuje Ci pomysłów, my podpowiemy, w jaki sposób zrobić kilka fajnych dekoracji świątecznych przy pomocy paczki konfetti!


Czas przypomnieć sobie o tradycyjnych kartkach bożonarodzeniowych – wielki boom na kartki internetowe już minął i obecnie znów królują kartki tradycyjne, najlepiej robione ręcznie. To doskonała zabawa, która wspomaga kreatywność i sprawność manualną dziecka, tak więc nie wahaj się jej wypróbować! Zbierz różnego rodzaju materiały, z których będziesz wycinać kształty bombek i choinek: słomę, filc, kolorowy papier, konfetti w kształcie gwiazdek (mogą być zarówno srebrne, jak i złote), a także brokat do dekoracji i zacznijcie tworzyć kartki od serca!


Jeśli szukasz oryginalnych ozdób choinkowych, to znów zaproponujemy Ci filc i konfetti – kup trochę filcu w kilku kolorach, przygotuj konfetti, którym wcześniej ozdabiałaś z dzieckiem kartki oraz watę i sznurek. Możesz wykonać takie ozdoby, jakie tylko Ci przyjdą do głowy – może to być głowa renifera, piernikowe serce lub gwiazda betlejemska. Wszystko zależy od Twojej kreatywności i pomysłów dziecka. Wykonanie jest bardzo proste: narysuj na kartce wzór i wytnij go. Następnie odrysuj na filcu dwa razy, zeszyj ze sobą obie części, pamiętając o uprzednim wypełnieniu „bombki” watą. Jeśli chcesz wykonać filcową choinkę z bombkami, przyklej błyszczące gwiazdki po obu stronach bombki. Gwiazdkowe konfetti możesz także wykorzystać jako dodatkowe urozmaicenie – chociażby zamiast tradycyjnych, czarnych oczu renifera.


Świecące gwiazdki nigdy nie wychodzą z mody, zwłaszcza, że to ich dzieci wypatrują w wigilijny wieczór! Ile świątecznych papierów do pakowania prezentów widziałaś z tym motywem? Jeśli masz jednokolorowe pudełko, a chcesz je dodatkowo ozdobić, złote i srebrne gwiazdki są doskonałym rozwiązaniem. Możesz je ponaklejać dowolnie, lecz równie dobrze możesz stworzyć z nich różne zabawne napisy – Twoi bliscy, a w szczególności dzieci, będą zachwyceni!

One Reply to “Dekoracje na Boże Narodzenie zrób wspólnie z dzieckiem!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *